Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Rogue Valley Sporting Spaniel Club SPRINGER Field Trial Feb 2023

Friday February 3, 2023 (AM)(Event# : 2023750401)
AND
Saturday February 4, 2023 (AM)(Event# : 2023750401)


Open All-Age-AM Friday February 3, 2023
Entered (32)
Started (30)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
20 Blue AFC Jaegercourt's Faithful Brewser Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A) 1st
15 Baron AFC Big Meadow Black Baron Thomas Nichols Thomas Nichols(A) 2nd
8 Miley Chasin' Tules River Rock Dancer Les Hegney Les Hegney(A) 3rd
11 Flick JC's Chinook Tail Flick MH Jack Williams/Cindy Williams Jack Williams(A) 4th
1 Bernard MiaBo's Gangland Poodleboy Don Banducci Don Banducci
2 Pepsi ENFTCH FC AFC Rytex Reba Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A) Scratch
3 Archer River Mist's Bird Dog Archer Mark Henderson Mark Henderson(A)
4 Ruby Sagemoors Crowning Jewel Daryl Roth Daryl Roth(A)
5 Zeke Duck Shack Zeke Rick Halvorson Rick Halvorson(A)
6 Junior Sir Buckingham Junior Bob Brewer Bob Brewer(A)
7 Buddy Sagebrush Sam III Jon Beernink Jon Beernink(A)
9 Aggie NAFC FC AFC G & D's My Aggravation Todd Fearon Gary Breitbarth(P)
10 Cache Rockey’s Cache Valley Son Michelle Jacobi Foss Larry Zieman
12 Seven Sagemoors Lucky Seven Daryl Roth Daryl Roth(A)
13 Bear Z and Z Rivermist's Brown Bear Mark Henderson Mark Henderson(A)
14 Caddis FC AFC Free Living Caddisfly Richard Krueger Richard Krueger(A)
16 Maxx FC AFC Absolute's Brutus Maximus Bob Davis Bob Davis(A)
17 Smokey G & D's Butte Strong Shawn Martin Shawn Martin
18 Riggs River Rock Lethal Weapon Les Hegney Les Hegney(A)
19 Lucy G & D's I Love Lucy Todd Fearon Gary Breitbarth(P) Scratch
21 Stella JC's Stellar Wind MH Jack Williams/Cindy Williams Cindy Williams(A)
22 Fly Greenbriar Flyboy Janet Christensen Janet Christensen()
23 Rusty River Mist's Rusty Mark Henderson Mark Henderson(A)
24 Louie FC Rockey's Royal Louie Larry Zieman Larry Zieman
25 Cruz Big Meadow Cruzer Thomas Nichols Thomas Nichols(A)
26 Millie Tucannon River Millie B MH Steve Ackelson Steve Ackelson(A)
27 Rev Mad Russian’s Revved Up Ekaterina Brusko Ekaterina Brusko(A)
28 Juke AFC North Coast Juke Jeff Anderson/Arlene Anderson Jeff Anderson
29 Lady Lady of Pheasant Creek Ron Jones/Anthony Martinez Gary Breitbarth
30 Kai AFC River Rock Mai Kai Dancer Les Hegney Les Hegney(A)
31 Jib MtMyst Seas the Moment Paula Mazurek Paula Mazurek(A)
32 Chester Dawsonlee Magnum Mark Gambardella Mark Gambardella(A)




Puppy-AM Friday February 3, 2023
Entered (3)
Started (2)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
1 Bluff Whirlwyn All In Paula Mazurek Paula Mazurek(A) 1st
2 Rose Wildchild Roxton Rose Sunrise JWayne Charles Smith Charles Smith(A) 2nd
3 Gaga Lexie's Lady Gaga Rockey's Ruckus Frank Shasky Frank Shasky(A) Scratch




Amateur All-Age-AM Saturday February 4, 2023
Entered (38)
Started (34)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
9 Maxx FC AFC Absolute's Brutus Maximus Bob Davis Bob Davis(A) 1st
22 Miley Chasin' Tules River Rock Dancer Les Hegney Les Hegney(A) 2nd
32 Kai AFC River Rock Mai Kai Dancer Les Hegney Les Hegney(A) 3rd
23 Juke AFC North Coast Juke Jeff Anderson/Arlene Anderson Jeff Anderson 4th
1 Blue AFC Jaegercourt's Faithful Brewser Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
2 Archer River Mist's Bird Dog Archer Mark Henderson Mark Henderson(A)
3 Cash BK's Boy Named Sue Brian Keller Brian Keller(A)
4 Millie Tucannon River Millie B MH Steve Ackelson Steve Ackelson(A)
5 Crash FC AFC Mad Russian’s Pedal To The Metal Ekaterina Brusko Ekaterina Brusko(A)
6 Jib MtMyst Seas the Moment Paula Mazurek Paula Mazurek(A)
7 Junior Sir Buckingham Junior Bob Brewer Bob Brewer(A)
8 Riggs River Rock Lethal Weapon Les Hegney Les Hegney(A)
10 Buddy Sagebrush Sam III Jon Beernink Jon Beernink(A)
11 Jean FC AFC Blue River's California Sunrise Kent Wiley/Cheri Wiley Kent Wiley(A)
12 Caddis FC AFC Free Living Caddisfly Richard Krueger Richard Krueger(A)
13 Cache Rockey’s Cache Valley Son Michelle Jacobi Foss Larry Zieman
14 Baron AFC Big Meadow Black Baron Thomas Nichols Thomas Nichols(A)
15 Penny Blue River's Lucky Penny Mike Blair Mike Blair(A)
16 Rusty River Mist's Rusty Mark Henderson Mark Henderson(A)
17 Mark Blackriver's Dakota Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
18 Ruby Sagemoors Crowning Jewel Daryl Roth Daryl Roth(A)
19 Fly Greenbriar Flyboy Janet Christensen Janet Christensen()
20 Stella JC's Stellar Wind MH Jack Williams/Cindy Williams Cindy Williams(A) Scratch
21 Cash FC Blue River Flows Fast Cheri Wiley/Kent Wiley Cheri Wiley(A)
24 Maddie Miss Madison of Sagemoor Dave Skoubo Dave Skoubo(A)
25 Wilson AFC Lake Holms T-K Express MH Bob Davis Bob Davis(A)
26 Aggie NAFC FC AFC G & D's My Aggravation Todd Fearon Todd Fearon Scratch
27 Ty Sagemoor’s Ty the Knot Don Mock Don Mock(A)
28 Bear Z and Z Rivermist's Brown Bear Mark Henderson Mark Henderson(A)
29 Gaga Lexie's Lady Gaga Rockey's Ruckus Frank Shasky Frank Shasky(A) Scratch
30 Cruz Big Meadow Cruzer Thomas Nichols Thomas Nichols(A)
31 Louie FC Rockey's Royal Louie Larry Zieman Larry Zieman(A)
33 Smokey G & D's Butte Strong Shawn Martin Shawn Martin
34 Flick JC's Chinook Tail Flick MH Jack Williams/Cindy Williams Jack Williams(A)
35 Chester Dawsonlee Magnum Mark Gambardella Mark Gambardella(A)
36 Lucy G & D's I Love Lucy Todd Fearon Todd Fearon Scratch
37 Bernard MiaBo's Gangland Poodleboy Don Banducci Don Banducci
38 Zeke Duck Shack Zeke Rick Halvorson Rick Halvorson(A)








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy